Pamoka „Dzūkės rūbai“ netradicinėje erdvėje
Vienas iš mokymosi netradicinėse erdvėse tikslų yra išmokyti mokytis ir išėjus iš mokyklos aplinkos. Užsiėmimų kitose erdvėse metu mokiniai dažnai geriau supranta nagrinėjamą temą, praktiškai pamato ir neretai išbando tai, ko klasėje būtų neįmanoma. Netradicinės erdvės ugdo vaizduotę, skatina kūrybiškumą, mokiniai pamato naujų idėjų, pritaiko jas savo kūrybinėje raiškoje. Naujų potyrių troškimas skatina grįžti į kultūros erdves, jas tyrinėti ir tobulėti.
Neatsitiktinai 2019 m. sausio 17 d. 8a kl. mokiniams tekstilės pamoka „Dzūkės rūbai“ organizuota VDA filiale, Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys“. Iš galerijos vadovės Laimutės Lukoševičienės sužinota apie reikšmingą lietuvių išeivių darbą tyrinėjant ir puoselėjant lietuvių atskirų sričių tautinius drabužius. Mokinius įdėmiau suklusti privertė mažai kam žinomas faktas, kad lietuviškas tautinis kostiumas buvo dovanotas net princesei Dianai.
Pamokos metu mokiniai nagrinėjo tik prieš keletą mėnesių atkurtą dzūkės tautinį rūbą. Įgijo daugiau žinių apie dzūkų regiono gyventojų aprangą, sužinojo, kaip keistai vadinosi viena ar kita aprangos detalė (pavyzdžiui, kas yra čempės). Čia pat galėjo gauti atsakymus į neatsakytus klausimus, taip pat išbandyti audimo procesą, kuris labiausiai ir įstrigo. Kaip minėjo viena mokinė: „Pradžioje labai bijojau, bet vėliau nebesinorėjo atsitraukti nuo staklių“.
Mokiniai išsinešė ne tik gilesnį supratimą apie skirtingų Lietuvos regionų tautinius drabužius, bet ir geras emocijas, norą tobulėti ir įsitraukti į mokymosi procesą. Ne vienas prasitarė, kad tikrai dar norėtų grįžti.
Technologijų mokytoja Jolanta Tamulienė
{gallery}2018-2019/Dzukėsrūbai{/gallery}