Tarptautinė konferencija

 • Paskelbta: 2019-02-26

2a klasės mokinė Indraja Stumbraitė

Tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje

„Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje“

Vasario 20 d. Rasita Vekeriotienė ir jos mokinė Indraja Stumbraitė dalyvavo Tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje“, kuri vyko Panevėžio miesto savivaldybės salėje (Laisvės a. 20), II konferencijos dalis – Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje (Ramygalos g. 16).

Konferencijos dalyvius pasitiko ir nuotaikingai įkvėpė Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Sklepučini“ ypatingo ir nuostabaus kolektyvo vadovas Vilmantas Vapsva. Į konferenciją Panevėžio savivaldybės salėje iš visos Lietuvos kampelių susirinko per 260 gamtos mylėtojų ir tai reiškia, kad mes nesame jai abejingi. Taip pat konferencijoje dalyvavo ir dvi lituanistinės mokyklos iš Amerikos. Tai Kolorado lituanistinė mokykla ir lituanistinė mokykla „Lietuvėlė“.

Konferencijos organizavimo tikslas – skatinti aktyvų ir efektyvų mokytojų, mokinių bei mokslininkų bendradarbiavimą, dalinantis gerąja patirtimi.

Savo patirtimi dalinosi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius, habilituotas teisės daktaras, Lietuvos mokslų akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus narys, ekspertas, jauniausias Lietuvos aukštųjų mokyklų dekanas Vytautas Nekrošius; Tarptautinio pripažinimo sulaukęs Lietuvos fotografas, leidėjas ir sėkmingiausiu 2018 metų turizmo ambasadoriumi išrinktas, Lietuvos prezidentės apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryželiu, gerbiamas Marius Jovaiša; Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis; gamtos fotografas Darius Babelis; profesionalūs lektoriai, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantai, Whatansu patyriminių darnios asmenybės ugdymo stovyklų vadovai Jurga ir Mindaugas Vidugiriai.

Antroji konferencijos dalis vyko Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje. Čia Lietuvos ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo pedagogai pristatė stendinius pranešimus ir dalinosi savo patirtimi bei nagrinėjo gamtos mokslų kursuose nagrinėjamas darnios vystymosi ekologijos ir aplinkosaugos, sveikatos ir higienos problemas, žmogaus vietą ir vaidmenį pasaulyje. Mokantis gamtos mokslų yra daug galimybių integruoti juos su kitomis ugdymo turinio sritimis: su kalbomis, su matematika, su informacinėmis technologijomis, su menais, su doriniu ugdymu, su socialiniais mokslais ir technologijomis. Gamtos mokslų pamokose skatinama kūrybinė mokinių veikla, savarankiškumas, formuojamas emocinis, vertybinis jų santykis su pasauliu ugdomas poreikis pačiam tirti ir pažinti, keliauti, domėtis ir aktyviai veikti, puoselėti meilę gamtai.

Konferencijos organizatoriai ir dalyviai sutarė, kad Lietuva – didingas, gražus kraštas, aplinkui žalia, taip gyva ir jauku! Tas Lietuvos gamtos nepaprastas grožis mus skatina stengtis, padėti išlaikyti gražią gamtą, rasti ryšį su gyvąją aplinka, kad gamta ir toliau būtų žmogaus įkvėpimo šaltinis.

Indraja Stumbraitė skaitė pranešimą „Gamtos takais“. Mokinė pasidalino patirtimi iš Žuvinto Biosferos draustinio , Rūdininkų poligono ir patyriminės ekskursijos su mikologu apie valgomus ir nuodingus grybus.

Rasita Vekeriotienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
1. 08.05 – 08.50
 • 1. 08.05 – 08.50
 • 2. 09.00 – 09.45
 • 3. 09.55 – 10.40
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.15 – 13.00
 • 6. 13.10 – 13.55
 • 7. 14.05 – 14.50
 • 8. 15.00 – 15.45
Sveikatiada
Aktyvi mokykla
Sveika mokykla